Namai

Kodėl verta kloti laminatą namuose?

Grindų laminatas – viena iš seniausių grindų apdailos rūšių, vis dar neprarandanti populiarumo. Dažniau pasirenkamas laminatas su grioveliu, kuris suteikia interjerui jaukumo, be to, jis labiau tinka šildomoms grindims. Tuo tarpu laminatas su lygiu sujungimu rekomenduojamas mažoms erdvėms, siekiant optiškai jas padidinti. Be šių, laminatas pasižymi ir kitais privalumais. Išsiaiškinkime, kodėl verta kloti laminatą namuose.

  • Prieinama kaina

Palyginus su kai kuriomis kitomis grindų dangomis, laminato kaina yra pakankamai nedidelė. Žinoma, ji priklauso nuo keletos rodiklių, tokių kaip gamintojas, laminato rūšis, techninės savybės ar net pirkimo vieta. Pavyzdžiui, Vilniuje prabangiame salone už laminatą sumokėsite daugiau nei pirkdami jį internetu.

  • Patvarumas

Laminatas yra atsparus įbrėžimams bei dilimui. Prižiūrimas laminatas tarnaus ne vienerius metus ir išliks puikios būklės.  Tinkamai sudėtas laminatas nesideformuoja net nuo drėgmės. Žinoma, norint kloti laminatą drėgnose patalpose, geriau naudoti vandeniui atsparaus laminato rūšį.

  • Paprasta priežiūra

Laminatui nereikalinga jokia specifinė priežiūra. Jis valomas sausuoju arba šlapiuoju būdu su vandeniu ir muilu. Taip pat galima naudoti specialius laminatui skirtus valiklius.

  • Platus pasirinkimas

Skirtingą estetinį vaizdą sukuria laminatas su grioveliais ir be jų. O kalbant apie spalvų įvairovę, variantų labai gausu. Nuo baltų iki tamsiai rudų ar net juodų atspalvių. Dar daugiau laisvės kuriant namų interjerą suteikia skirtingo dizaino laminatai. Be medieną imituojančių raštų, galima įsigyti odos, akmens ar kitų medžiagų išvaizdos laminatą.

  • Lengvas klojimas

Lengvi montavimo darbai – tai dar viena priežastis, dėl ko verta rinktis šią grindų dangą. Turint tinkamus įrankius, laminatą įsirengti galima patiems. Priklausomai nuo poreikio ir laminato rūšies, dangą galima klijuoti arba ne klijuoti  prie grindų.

(Perskaityta per mėnesį: 230, iš jų šiandien: 1.)