kokosų aliejus
Sveikata

Kokosų aliejus – stebina net medikus

Apie kokosų aliejaus naudą net neverta kalbėti. Turbūt daugelis yra girdėjęs apie šį stebuklingą aliejų, kuris tinka ir kulinarijai, ir grožiui, galiausiai – sveikatai. Svarbiausia, žinoma, gera jo kokybė, kadangi tinkamas išgavimas – garantija, kad bus pasiekta didžiausia aliejaus nauda, kuri šiuo atveju reiškia ir gerą savijautą visomis prasmėmis.

Išties, kokosų aliejus turi labai daug naudų sveikatai ir bent jau pačias pagrindines bandysime patarti šiame straipsnyje.

Kadangi šis gaminys turi labai daug natūralių rūgščių, kurios reikalingos žmogaus organizmui – jo naudą pasireiškia labai skirtingais būdais.

1.      Tai yra puiki pagalba tiems, kurie meta svorį. Kadangi šis aliejus padeda sudeginti nemažai kūno riebalų ir tuo pačiu mažina apetitą.

2.      Tyrimai rodo, kad kokosų aliejus taip pat padeda pagerinti ir skydliaukės veiklą. Kadangi neturi jokio šalutinio poveikio – gali būti vartojamas reguliariai.

3.      Taip pat fiksuojama, kad jis gali padėti sumažinti širdies ritmą ramybės būsenoje. Tai labai puiki pagalba tiems, kurie daug stresuoja, tačiau nori, kad širdis plaktų ramiau.

4.      Kalbant apie apetito reguliavimą, taip pat svarbu ir tai, jog suteikdamas daugiau sotumo aliejus padeda žmogui mažiau suvartoti nereikalingų kalorijų, kurios sumažina ir organizmo apsunkimą.

5.      Aliejus puikiai pasitarnauja ir tokiu atveju, kai reikia sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje.

6.      Šis aliejus dažnai naudojamas kaip efektyvi priemonė, kuri gali padėti sumažinti organizme vykstančius uždegimus. Kai kurie teigia, kad jis veikia geriau nei vaistai. Pavyzdžiui, kai reikia kovoti su artritu. Tiesa, tokia savybe pasižymi tik šalto spaudimo aliejus.

7.      Smegenų veiklos ir atminties gerinimas yra dar vienas svarbus šio aliejaus privalumas. Poveikis yra dėl vidutinės grandinės riebalų rūgščių.

8.      Jeigu Jus kankina lėtas virškinimas – šis aliejus taip pat turėtų būti įtrauktas į kasdienę mitybą. Svarbiausia – reguliarumas, kadangi po karto ar dviejų – poveikio nebus.

9.      Aliejus pasitarauja ir sportininkams, kuriems reikia daugiau ištvermės bei energijos. Tiesa, nauda bus tik tokiu atveju, jeigu naudosite nerafinuotą, šalto spaudimo aliejų.

10.  Aliejus labai dažnai naudojamos ir kaip burnos skalavimo skystis. Kadangi jis labai puikiai naikina bakterijas – tai pagalba tiems, kurie sunkiai išvalo dantis šepetuku. Svarbiausia, kad kartu su blogomis bakterijos dingsta ir nemalonus burnos kvapas.

11.  Puiki aliejaus nauda yra apsauga nuo osteoporozės. Poveikis pasiekiamas dėl to, kad šis aliejus padeda padidinti ir kaulų apimtį, ir išvengti kaulų tankio mažėjimo.

12.  Retas žino, tačiau aliejus yra puikus pagalbininkas tiems, kurie turi problemų su inkstų bei šlapimo takų veikla. Aliejuje esančios riebiosios rūgštys yra tarsi antibiotikas, kuris ištirpdo bakterijas ir taip panaikina galimas šlapimo takų infekcijas.

13.  Aliejus palengvina kasos funkcijas. Kadangi kasa gamina fermentus, kurie skaido angliavandenius, riebalus bei baltymus – greitesniam darbui puikiai tinka aliejus, kadangi jis skaidomas be fermentų.

14.  Aliejus tarnauja ne tik žmogaus sveikatai, tačiau ir grožiui. Jis gali būti tepamas ir ant plaukų bei viso kūno odos, kadangi – ypač gerai pamaitina juos ir suteikia žvilgesio.

15.  Galiausiai reikia šį aliejų vartoti reguliariai ir dėl to, kad jis padeda sustiprinti imuninę sistemą. Aliejuje yra laurino rūgšties, kuri labai pasitarnauja kovoje su virusais, bakterijomis ir t.t.

Akivaizdu, kad kokosų aliejus yra ta priemonė, kuri turi būti kiekvienuose namuose. Nors šis pigus gaminys gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau jo pritaikomumas – daugelyje sričių. O tai džiugina.

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)