Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kontaktiniai lęšiai vaikams – ką reikia žinoti

Kai kalbame apie vaikų regos sutrikimus ir jos korekciją, 90 procentų tėvų net nesusimąstę pasako, kad vaikui būtini akiniai. Deja, tačiau beveik toks pats skaičius vaikų radikaliai atsisako juos nešioti. Šis tėvų ir vaikų konfliktas gali trukti labai ilgą laiką ir net tokiu retu atveju, kai tėvams pavyksta įkalbėti savo jaunaisias atžalas nešioti akinius, jie negali būti visiškai tikri, jog jų vaikas nenusiima jų vos tik pabėgęs iš suaugusiųjų akiračio.Tad kaip spręsti tokią problemą netraumuojant ir taip trapios vaikų psichikos ir nekenkiant jų akims? Atsakymas labai paprastas ir akivaizdus – kontaktiniai lęšiai vaikams.

KONTAKTINIAI LEŠIAI VAIKAMS – KA REIKIA ŽINOTI

Bene visi žymiausi pasaulio oftalmologai tvirtai tikina, jog kontaktiniai lęšiai – pati patogiausia, efektyviausia ir paprasčiausia priemonė vaikų regos sutrikimų korekcijai ir prevencijai. Kontaktiniai lęšiai išlaisvina vaiką nuo akinių nešiojimo būtinybės, o tai padeda vaikui jaustis laisviau (nebereikia baimintis, jog gali sudaužyti akinius) ir padeda išvengti bendraamžių patyčių, kurios ilgainiui gali sukelti rimtų psichologinių problemų ir kompleksų. Ši lęšių savybė itin svarbi vaikams, kurių regėjimas itin prastas – jiems būtini specialūs, dideliu dioptrijų skaičiumi pasižymintis akiniai. Tokie akiniai yra labai masyvus, todėl smulkutis vaikas dažniausiai atrodo kiek komiškai. Būtent tokiems vaikams ypač reikalingi kontaktiniai lęšiai – jie padeda jaustis jaukiau, matyti geriau ir atrodyti stilingiau.

Kontaktiniai lęšiai parduodami vaikams nuo 6 metų. Pasak specialistų, tokio amžiaus vaikai gali savarankiškai įsidėti/išsiimti ir kokybiškai prižiūrėti lęšius. Ypatingais atvejais, gydytojas oftalmologas gali pasiūlyti kontaktinius lęšius ir jaunesniems vaikams, tačiau jų priežiūra turėtų užsiimti tėvai. Kadangi vaiko rainelė yra daug mažiau jautri nei suaugusiojo, todėl kontaktiniai lesiai internetu pirkti jam turėtų tikti kuo puikiausiai – svarbu žinoti vaiko regėjimo specifikacijas.

Kontaktiniai lęšiai taip pat puikiai tiks itin aktyviems vaikams – tiems, kurie intensyviai sportuoja, daug laiko praleidžia lauke, lanko šokių pamokas. Tokiais atvejais medikai siūlo rinktis minkšto tipo kontaktinius lęšius, kadangi tokio tipo lęšiai praktiškai negali iškristi iš akies, puikiai laikosi.

(Perskaityta per mėnesį: 54, iš jų šiandien: 1.)