sodybos
Laisvalaikis,  Paslaugos

Ne visos sodybos Lietuvoje pritaikytos „viskam“

Lietuvoje sodybos nuoma susidomėję poilsiautojai turėtų itin kruopščiai peržiūrėti sodybų šeimininkų pasiūlymus. Ypač patartina atidžiai peržiūrėti kas yra įskaičiuojama į nuomos kainą. Matote, sodybos dabar nuomojamos tiek šeimos šventėms, tiek poilsiui, tiek ir visiems kitiems renginiams. Jums reikėtų pasidomėti ar pasirinktoje sodyboje būtų visi norimi patogumai ir pramogos. Nuomos kainą dažniausiai lemia keli veiksniai, o labiausiai vertėtų išskirti sezoniškumą. Vasaros laikotarpis – labiausiai sukelia bėdų, nes ko gero daugelis sodybų jau yra užimtos t.y. jos yra rezervuojamos dar prieš pat vasarą. Jeigu jums aktuali sodybos nuoma, tuomet siūlytume atsižvelgti į žemiau pateiktą informaciją, kuri galbūt pravers renkantis vietą konkrečiam tikslui.

Kiekvienas turi pasižiūrėti kam yra pritaikyta sodyba

Daugelis poilsiautojų klysta galvodami, kad sodybose galima daryti viską. Jos dažniausiai yra pritaikytos tik konkrečiam tikslui. Pavyzdžiui, sodybos, kurios skirtos atostogoms, dažniausiai nebūna pritaikytos šventėms. Žinoma, kai kurios sodybos yra universalios ir prisitaiko prie visų klientų poreikių. Kaip bebūtų, nuomojantis sodybą poilsiui, būtina pasižiūrėti už ką yra mokami pinigai. Trumpai tariant, pasidomėkite kokiomis pramogomis galėsite naudotis išsinuomoję sodybą. Juk nenorėtumėte atostogauti ten, kur nebūtų ką veikti atostogų metu?

Sodybos gali reikalauti užstato

Jeigu sodybą ketinate nuomotis kažkokiems renginiams organizuoti, tuomet turėkite galvoje, kad sodybos šeimininkai gali pareikalauti užstato. Užstatas reikalingas tam, kad juo būtų kompensuojami klientų padaryti nuostoliai. Pavyzdžiui, sumokėję užstatą ir poilsio metu sugadinus kažkokį inventorių, jūs to užstato neatgausite – iš jo bus dengiami nuostoliai, o jeigu suma bus per maža – privalėsite mokėti papildomą sumą. Tai dažniausiai taikoma nuomojantis sodybą renginiams organizuoti.

Visos sodybos pasižymi skirtingai privalumais

Būtinai atsižvelkite kokius privalumus siūlo sodybos šeimininkai. Vienur propaguojamas tik pasyvus, kitur – aktyvus laisvalaikis. Dar kitos vietos gali pasiūlyti tiek vieną, tiek ir kitą. Jeigu jus labiausiai domina aktyvus laisvalaikis, tai rinkitės tokias sodybas, kuriose bus įprastos pramogos – pasiplaukiojimas vandens telkiniais, pasivažinėjimas dviračiais ar kiti aktyvūs užsiėmimai. Turėkite galvoje, kad ne visose sodybose siūlomos pirtys ar saunos.

(Perskaityta per mėnesį: 61, iš jų šiandien: 1.)