veterinatrijos vaistine
Paslaugos,  Pirkiniai

Visuomeninės vaistinės steigimo idėjos trūkumai arba kodėl planai nevirs darbais

Pastaruoju metu vis toliau ir garsiau sklinda visuomeninės vaistinės steigimo idėja. Tai reiškia, kad visi mokesčių mokėtojai privaloma tvarka, tik idėjos autoriams, nežinoma metodologija, mokėtų mokesčius tam, kad asmenys savo augintinius galėtų gydyti nemokamai. Iki šiol veterinarijos vaistinė yra privataus asmens nuosavybė. Pasak veterinarų, priešingu atveju, būtų nesilaikoma pagrindinės konstitucijos nuostatos, prieš įstatymą visi yra lygūs.

Augintinis – asmeninė šeimininko atsakomybė

Veterinarai, kinologai ir veisėjai nori visuomet pabrėžti asmens asmeninę atsakomybę už namuose gyvenantį gyvūną. Todėl tokia idėja, kaip visuomeninė veterinarijos vaistinė, yra niekas daugiau, nei individo atsakomybės nusikratymas arba, kaip tik, permetimas kitiems, t.y. visuomenei.

Visiems ar niekam

Idėjos oponentai teigia, kad nors gyvūnais turime rūpintis taip, kaip rūpinamės vienas kitu, pripažįsta, kad projektas turi sprangų. Kaip didžiausią iš jų, jie nurodo, mokesčių, tokiai klinikai išlaikyti, surinkimo tvarką. Vieni iš jų siūlo įkurtą atskirą fondą ir jame gautas lėšas skirstyti pagal regionus, t.y. veterinarijos vaistine marijampole, veterinarijos vaistine siauliuose, veterinarijos vaistine panevezyje, veterinarijos vaistine klaipeda, veterinarijos vaistine kaune ar veterinarijos vaistine vilniuje pylimo g.

Kita stovykla teigia, kad reikia šią funkciją priskirti prie kokios nors ministerijos funkcijų. Veterinarai atkerta, kad tokiose klinikose dirbantys specialistai turi gauti orų darbo užmokestį, o veterinarijos vaistinė yra sudėtingas mechanizmas. Tai verslas, administracija, modernūs įrengimai augintinių tyrimams ir t.t. Panašu, kad lengvai nenusileis nei viena, nei kita pusė.

Šiuo metu Lietuvoje skaičiuojama daugiau nei trys tūkstančiai šia praktika užsiimančių specialistų. Kiekviena veterinarijos vaistinė yra darnios komandos, kurią sudaro veterinarai, administratoriai, vadybininkai ir buhalteriai, darbo rezultatas. Viena iš populiariausių veterinarijos vaistine kalvariju g ir vet-1 veterinarijos vaistinė vilnius. Todėl, kad čia dirba tik savo profesiją mylintys ir puikiai ją išmanantys darbuotojai. Ar veterinarija yra verslas? Taip, kaip ir beveik visos sritys mūsų šalyje (švietimas, energetika, krašto gynyba). Todėl gyvendami kapitalistinės ekonomikos laisvosios rinkos sąlygomis turėtumėme leisti verslui konkuruoti patiems.

(Perskaityta per mėnesį: 97, iš jų šiandien: 1.)