Bergenas
Laisvalaikis

Norvegijoje gražu

BergenasNorvegija – skandinavų valstybė, ištįsusi iš pietų į šiaurę vakarinėje šio pusiasalio dalyje. Ši valstybė laikoma viena turtingiausių pasaulyje, su labai aukštu pragyvenimo lygiu, atitinkamai – didelėmis kainomis. Ir Norvegijos sostinė, Oslas, laikomas vienu brangiausiu pasaulio miestu. Na iš ties, juk dešimt eurų už bokalą alaus nedidelėje kavinukėje juk neatrodo pigu, ar bent jau normalu. Vis tik Norvegija mėgstama turistų, čia keliaujama, būnama, dairomasi ir netgi perkama – šalis vilioja savo grožiu, miestai – kultūra ir istorija.
Norvegijoje žymiai populiaresnis gamtinis, o ne miestų turizmas. Ir patys vietiniai poilsiui traukia į įvairius savo šalies kampelius, kur dažniausiai specialiai įrengtomis pėsčiųjų trasomis po dieną, savaitę ar dar ilgiau vaikštinėja miškais ir miškeliais, tundra, uolomis, grožisi laukine gamta, nuostabiais fiordais. Žinoma, džiaugiasi ir valstybinių institucijų įrengta infrastruktūra net atokiuose šalies kampeliuose. Suoliukai, laužavietės, lauko tualetai, stovyklavietėse paruoštos malkos, atšiauriuose šiaurės regionuose – netgi namukai užklydėliams. Populiariausi gamtiniai objektai Norvegijoje vis tik yra fiordai, bet ne ką mažiau populiaru ir laipioti po kalnus, ir tiesiog vaikščioti. Norintieji greit ir plačiai susipažinti su Norvegijos gamtos įvairove dažniausiai leidžiasi į kelionę automobiliu.
Nors norvegai didžiuojasi savo gamta, neišvengiamai turistų lankomi ir miestai. Juk ir oro uostai, dažnai ir keltų uostai, tad bent pro didžiuosius miestus praeina nemaži turistų srautai. Populiariausias, žinomas, sostinė Oslas. Didelis miestas, apsuptas ežerų ir įlankų, visai netoli jūros, spaudžiamas miškų, o savyje turintis kosmopolitiškumo dvasią, seną viduramžių architektūrą. Būnant čia, labai rekomenduojama užsukti į vieną kitą muziejų, kad daugiau sužinotumėte apie garsiuosius vikingus, didingus norvegų protėvius. Pažinčiai su šalies istorija dar geriautinka kitas Norvegijos miestas – Bergenas. Čia yra ne vienas istorinis muziejus, yra netgi atskiras jūrų muziejus, pasakojantis ir Norvegijos kaip jūrinės valstybės istoriją. Bergeno senamiestis mena kiek naujesnius laikus, maždaug poros šimtmečių senumo, tačiau taip yra ypatingas. Didelė jo dalis – vien mediniai namai, dviaukščiai, triaukščiai, su išlikusiais to meto statybų ir puošybos ypatumais. Visas Bergeno senamiestis įtrauktas į saugomų pasaulio paveldo objektų sąrašus.
Keliaujant į Norvegiją reikia atsižvelgti į šios šalies klimatą. Šalis driekiasi toli iš rytų į vakarus, tad temperatūra tuo pat metu skirtingose šalies dalyse gali skirtis dvidešimt ir daugiau laipsnių. Norvegijoje – aiškus jūrinis klimatas, lemiantis dažnai vėjuotus, ir tikrai dažnai lietingus orus. Vasarą keliauti po pietinius miestus, tokius kaip minėti Oslas ar Bergenas, problemų nekils, tačiau jei sugalvosite viduržiemio metu traukti į šiauriausius Norvegijos taškus, gerai įvertinkit savo pasiruošimą tokiai kelionei.

(Perskaityta per mėnesį: 60, iš jų šiandien: 1.)