Paslaugos

Odontologijos klinika Vilniuje: viskas trumpai ir aiškiai apie dantų implantavimą

odontologijos klinika VilniujeŠiuolaikinė medicina pažengė tiek, kad organų transplantavimas, kaulų čiulpų persodinimas ar net klonavimas jau nieko nebestebina. Visgi, dantų atauginimas vis dar lieka neįkandama paslaptimi. Tiesa, jau kurį laiką medikai ir mokslininkai kalba apie šią galimybę, tačiau apčiuopiamų rezultatų pasaulis kol kas dar neišvydo.  Taigi, kol vieni kalba, kiti dirba ir padeda žmonėms, netekusiems danties ar kelių dantų, susigrąžinti „holivudišką“ šypseną. Kaip? Odontologijos klinika Vilniuje ar kituose miestuose dirbantys specialistai jau ne vienerius metus specializuojasi dantų implantavime, todėl galima drąsiai teigti, kad mūsų šalies odontologai puikiai išmano savo darbą ir gali padėti net ir labai sudėtingais atvejais.

Dantų implantacija yra vienas pažangiausių būdų atkurti prarastus dantis, be to rizika, kad ši procedūra nepavyks yra labai maža. Net 97 proc. dantų implantų sėkmingai prigyja ir tarnauja pacientui kelis dešimtmečius, o dažnais atvejais net ir iki gyvenimo galo. Visgi, dantų implantavimas nėra XXI a. stebuklas, pirmasis implantas buvo sukurtas ir sėkmingai priaugintas dar 1965 m. Švedijoje, nuo to laiko ši odontologijos sritis nesiliauja tobulėti. Šiandien  odontologijos klinika Vilniuje ar kituose miestuose gali pacientams implantuoti dantis, kurie vizualiai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, nekelia diskomforto ar skausmo.

Kaip vyksta danties implantavimo procedūra?

Visų pirma, reikia paminėti, kad tai nėra greitas ir paprastas procesas. Norint sėkmingai implantuoti dantį, reikės bent trijų vizitų odontologijos klinikoje. Pirmojo vizito metu odontologas patikrina bendrą paciento būklę ir nusprendžia ar galima implantuoti dantį. Jei taip, tada dantų implantas, kuris gali būti titaninis arba porcelianinis, yra įsriegiamas į žandikaulį ir paliekamas gyti 3-6 mėnesiams. Implantas atlieka danties šaknies funkciją.

Antrojo vizito metu, ant prigijusio implanto yra uždedamos specialios galvutės, kurių paskirtis bus laikyti dirbtinį danties vainikėlį. Pastarojo pritvirtinimas yra paskutinė danties implantavimo stadija. Beje, svarbu paminėti, kad dantų vainikėliai visiškai nesiskirs nuo natūralių jūsų dantų, todėl galite nesibaiminti, kad kažkas pastebės, kad turite danties implantą.

Ar skaudės?

Ne, kadangi yra taikoma vietinė nejautra, pacientas nejaučia skausmo ar diskomforto, tik kelias dienas po implanto įsriegimo gali šiek tiek mausti pažeistą vietą. Tačiau šį laikiną nepatogumą puikiai pašalina namų vaistinėlėje esantys nuskausminamieji. Tiesa, nerekomenduojama vartoti aspirino, nes jis skystina kraują, todėl gijimo procesas gali užtrukti ilgiau.

Kiek kainuoja?

Danties implantacijos kaina gali svyruoti nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių litų. Viskas priklauso nuo to, kokio danties implanto norite, keli dantys bus implantuojami, kur atliksite implantaciją. Visiškai natūralu, kad odontologijos klinika Vilniuje kainuos brangiau, nei mažesniame miestelyje, tačiau kai kalba eina apie sveikatą ir kokybę, vertėtų gerai pasvarstyti ar tai yra ta sritis, kurioje verta taupyti. Tad, prieš pasirinkdami odontologijos kliniką nepamiškite pasidomėti jos reputacija ir klientų atsiliepimais.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 92, iš jų šiandien: 1.)