Ne į temą

Parduodu mišką, bet kokią kainą nustatyti?

parduodu miskaMedienos apdirbimu ar miškų kirtimu užsiimantys profesionalai kas kart susiduria su pagrindine problema – medienos trūkumu. Tai reiškia, jog tokiais atvejais, būtina investuoti į miško kirtimą t.y. pasirūpinti nauja žaliava, jog darbai galėtų toliau vykti be jokių nesklandumų. Svarbu yra tai, jog šios įmonės supirkinėja miškus už atitinkamas kainas, tad ką reikėtų žinoti apie jūsų miško įvertinimo kriterijus?

Kiekvienas papuola į keblią situaciją, galvodamas „parduodu mišką, bet kokią kainą reikėtų nustatyti?“. Būtent tada yra pasitelkiamos tam tikrų specialistų paslaugos. Jų dėka, gali būti išmatuojamas ne tik jūsų miško plotas, bet ir adekvačiai įvertinama jo kainą už vieną hektarą. Vertinimo kriterijų yra gana daug, todėl jeigu patys jų nežinote, tai nesunkiai galite prisidaryti bėdų nustatant ją netinkamą, nes paprasčiausiai – arba jūs visą mišką parduosite per pigiai arba uždėsite tokią kainą, kuri yra gerokai aukštesnė negu vyraujanti rinkoje.

Vienas svarbiausių kainos vertinimo kriterijų – miško būklė. Kiekvienas miškas yra vertinamas pagal esamą situaciją. Pavyzdžiui, lygumoje esantys miškai nesudaro jokių kliūčių važiuoti dideliam transportui, o technikos naudojimas kirtimo metu yra neišvengiamas. Jeigu jūsų miškas pasižymi kalnais ir visokiausiais nelygumais, pelkėmis ir kitais faktoriais, kurie neleistų naudoti sunkiosios technikos, tai savaime suprantama, jog kirtimui toks miškas bus nelabai tinkamas, todėl ir kaina bus mušama žemyn gerokai. Turite gerai viską išanalizuoti ir miško būklė tai dar nereiškia, jog kaina vertinama tik pagal minėtą faktorių.

Sekantis svarbus ypatumas – miško mediena. Turite žinoti, jog kiekviena medžio rūšis yra įvertinama skirtingai, todėl tikėtis, jog ąžuolas, beržas ar pušis kainuos vienodai – nereikėtų. Mediena tikrai turi įtakos miško kainos įvertinimui, todėl privalote žinoti ir šį svarbų kriterijų.

Medžių būklė yra dar vienas svarbus aspektas. Jeigu miškas yra itin senas t.y. dauguma medžių jau yra gana supuvę ir sudžiūvę, tai faktas, jog tokia mediena galės būti naudojama tik malkoms. Jokia medienos apdirbimo bendrovė nenorės pirkti jūsų miško, kurio kirtimas bus siejamas su malkų paruošimu. Tik vidutinio senumo miškas gali būti įvertinamas kiek didesne kaina.

Bene svarbiausia kriterijus – miško tankumas. Jeigu jūsų miškas pasižymi gausių medžių augimu, o svarbiausia  – jie yra gana brandūs, tai faktas, jog jūsų miško vertė išauga gerokai.

Kadangi žinote jau bent kelis kainos vertinimo kriterijus, galite ieškoti pardavėjo, kurį lengviausiai rasite internete, paieškos laukelyje įrašę frazę „perkame mišką“.

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)