Ne į temą

Prekybos pieno produktais perkėlimas į Lietuvą

CisternosKurį laiką užsienio šalyje vystėme prekybos ir pieno produktų perdirbimo verslą. Verslas sekėsi gana sėkmingai, tačiau norėjome persikelti į Lietuvą. Suprantama, likimo valiai palikti verslo svetur nebuvo tinkamas sprendimas. Juolab, kad turėjome nemažą nuolatinių klientų ratą ir puikias patalpas sėkmingam veiklos vystymui. Turėjome ir daug naudingos įrangos, kaip, pvz., cisternos – pastarosios buvo vienas pagrindinių įrenginių, kuriuos naudojome savo versle.

Kadangi savo įdirbį labai vertinome, ir vystomai veiklai jautėme didelius sentimentus, norėjome, kad ji ir toliau augtų ir judėtų į priekį. Nepagailėjome laiko, kad surastumėm patikimą žmogų, kuris sutiko perimti įmonės valdymą užsienyje. Lengviau atsipūtėme, nes žinojome, kad verslas ir toliau funkcionuos bei generuos nuolatines pajamas. Nors tuo metu, kol vyko paieškos ir tam tikra sumaištis dėl planų, susijusių su grįžimu į gimtąją šalį, veikla buvo sustojusi, tačiau produktai išliko tokie, kokie buvę, nes juos saugojo nerudijancio plieno talpos, kurių turėjome apsčiai.

Netrukus jau buvome Lietuvoje. Čia jautėmės kur kas geriau. Vien žinojimas, kad ir vėl gyvensime savo šalyje, buvo didelė atgaiva. Be to, mūsų šalyje neįtikėtai puikiai išvystyta pieno produktų pramonė. Turime kuo didžiuotis. Žinoma, atvykus teko atlikti daugybę darbų. Reikėjo įsigyti įrangą, kurią palikome svečioje šalyje. Mūsų pirkinių sąrašo pirmose pozicijose buvo cisternos ir nerūdijančio plieno talpos, be kurių tikrai negalėjome vykdyti jokios pieno produktų gamybos ir pardavimo veiklos.

Kadangi mums reikalinga minėta įranga buvo skirtingų ir labai specifinių parametrų, ją buvo galima įsigyti tik tam tikrose vietose. Tam reikėjo tikrų ir savo darbą išmanančių specialistų. Laimei, internetas nebuvo mūsų priešas. Labai greitai suradome, kur yra parduodamos transportavimui skirtos cisternos ir kita reikiama įranga. Beje, pastarosios turėjo būti sumontuotos ant priekabos. Pradžioje manėme, kad teks ieškoti kelių skirtingų paslaugų teikėjų, bet labai klydome. Viską atliko viena bendrovė, todėl sutaupėme daug laiko ir pinigų.

Tačiau, negana to, toje pačioje bendrovėje užsakėme ir daugiau papildomų paslaugų. Kaip jau minėjau aukščiau, nerūdijančio plieno talpos buvo dar viena svarbi mūsų veiklos sudedamoji dalis, todėl jas taip pat reikėjo kuo greičiau įsigyti. Bet visų pirma jas reikėjo pagaminti, nes, kaip ir ankstesniems įrenginiams, taip ir šiems buvo taikomi tam tikri specifiniai reikalavimai. Bet kuriuo atveju didelių rūpesčių tai nesukėlė. Darbas buvo atliktas laiku ir tiksliai, atsižvelgiant į mūsų pageidavimus. Pienovežiai ir talpos buvo paruoštos darbui. Galėjome šiek tiek atsipalaiduoti – pusė darbo jau buvo atlikta.

(Perskaityta per mėnesį: 70, iš jų šiandien: 1.)