Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Skirtingi dantų tiesinimo būdai

Dantu tiesinimas

Kai suaugusieji išgirsta žodį „kabės“, jie iškart įsivaizduoja mažą mergaitę ar berniuką su sidabrine šypsena. Nors tradicinė ortodontija yra būtina, suaugusieji labiau nori išvengti matomų dantų tiesinimo būdų, jei tai tik yra įmanoma.

Laimei, odontologija pažengė toli ir atrado alternatyvių būdų tradicinėms metalinėms kabėms, kurie leidžia ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams, ištiesinti dantis be išoriškai matomų priedų.

Kokie yra pasirinkimai norint atsisakyti kreivų dantų?

Tradicinės kabės. Tradicinės metalinės kabės yra brangesnės ir rezultatui pasiekti prireikia daugiau laiko, tačiau pasiektas rezultatas yra nuolatinis. Kabes gali reikėti nešioti net iki dviejų metų, tačiau jos labai veiksmingos tuomet, kai dantys yra labai kreivi. Taip pat jos naudingos ir tais atvejais, kai yra lyginamas dantų sukandimas. Dantų sukandimas yra labai svarbus burnos sveikatai, o kai kuriais atvejais netgi gali sumažinti galvos skausmą.

Permatomos kabės. Tai populiari moderni alternatyva tradicinėms kabėms. Jos ištiesina dantis be metalinių kabių įsikišimo – jas galite įsivaizduoti kaip permatomas dantų formeles. Pastarąsias galima išimti bet kada, todėl tiesinimo proceso metu bus sukuriamos kelios tokios kabės, kol bus pasiektas norimas rezultatas. Deja, turint labai kreivus dantis, tokios kabės nėra išeitis.

Karūnėlės. Dantų tiesinimo metodas, kai ant danties yra uždedama karūnėlė, kuri leidžia ištiesinti dantį. Karūnėlės yra geriausios tiesinant dantį, kuris buvo susilpnėjęs po ligos ar natūralaus susidėvėjimo. Karūnėlių minusas yra tas, kad jas sunku įtaisyti nepažeidžiant sveikų dantų. Taip pat, prieš uždedant nuolatinę karūnėlę dažnai prireikia įtaisyti trumpalaikę, o tai tik prailgina tiesinimo procesą. Tačiau karūnėlės turi ir papildomų privalumų – jos uždengia dantį ir sumažina emalės praradimą, o tai leidžia dančiui atgauti tvirtumą ir akinančiai baltą spalvą. Karūnėlės gali būti pagamintos iš daug skirtingų medžiagų: metalo, keramikos, porceliano ar metalo ir porceliano mišinio. Keramikinės ir porcelianinės karūnėlės atrodo kaip tikri dantys, todėl sukuria puikų estetinį vaizdą, tačiau metalinės karūnėlės yra ilgaamžiškesnės ir tvirtesnės.

Dantu tiesinimas gali būti tikrai gąsdinantis, jei apie jį nieko nežinote, tačiau jūs neprivalote kentėti su kreivų dantų šypsena. Užsirašykite konsultacijai pas gydytoją ortodontą ir jis jums atsakys į visus su dantų tiesinimu susijusius klausimus. Tačiau geriausia yra ne vien tai – jūs ne tik sužinosite kuris būdas jums būtų tinkamiausias, tačiau taip pat gausite patarimų kaip palaikyti nuolatinę savo burnos sveikatą.

(Perskaityta per mėnesį: 177, iš jų šiandien: 1.)