ž.

Taupyti padeda vienos minties pakeitimas

Sunku taupyti? Pinigai kaukdami išlekia iš piniginės dar nepraėjus mėnesiui nuo algos gavimo? Gyvenantys nuo algos iki algos gerai žino tą jausmą, kai norisi taupyti, bet va niekaip ir nė iš vietos – taupyklė magiškai nesipildo.

Atsakykite sau – kam taupote?

Kai trūksta pinigų, gyvenama nuo atlyginimo iki atlyginimo, kam taupoma? Paprastai žmonės atsako „juodai diena“, „jei kartais susirgčiau“, jei kas nors atsitiktų“. Ekspertai taip pat kartais priduria, jog reikia turėti 3 mėn pajamų santaupas, kad galėtumėte išgyventi netekus darbo.

Ar jaučiate kam taupote? Pasakykite garsiai ir įsiklausykite. Juoda diena, blogi įvykiai – visa tai susiję su neigiamomis emocijomis. Gal kartais net jaučiamasi, jog jei susitaupysi tai juodai dienai, ji ir ateis. Nesinori galvoti apie blogus dalykus, tad ir taupymas sunkiai einasi.

Ką daryti, ką pakeisti dėl to, kad taupymas eitųsi lengviau? Reikia tiesiog pakeisti mintis.

Daug linksmiau taupyti, o tuo pačiu ir motyvacijos taupymui atsiranda daugiau, kuomet taupoma linksmiems dalykams – gimtadienio dovanai, atostogoms, kelionei, spektakliui, vestuvinei suknelei ar pan. Taupykite ne „jei sveikata sušlubuotų”, o „sveikatinimo masažui” ir pan.

Tad drąsiai statykite taupyklę ant stalo, užrašykite ant jos kam taupote ir kiekvieną kart metant monetą į taupyklę mintyse vyksite į atostogų kelionę ar valgysite gimtadienio tortą. Teigiamos emocijos nuspalvins gyvenimą ir taupymas pamažu taps malonumas.

(Perskaityta per mėnesį: 230, iš jų šiandien: 1.)