Thermo King
Paslaugos,  Transportas

Thermo King šaldymo įranga vilkikams

Thermo KingVilkikai Lietuvoje zuja pirmyn ir atgal tūkstančiais per dieną. Esame tranzitinė šalis ir tą puikiai išnaudoja mūsų šalies verslas. Lietuvių vilkikais nelabai nustebinsi, tačiau ar tikrai viską apie juos žinote? Štai pavyzdžiui kad ir apie puspriekabes.

Puspriekabė skiriasi nuo priekabos tuo, kad ją nesunkiai galima atkabinti ir prikabinti. Pats vilkikas yra gana nedidelė mašina, tačiau puspriekabių būna pačių įvairiausių. Platforminės – skirtos vežti sunkiąją techniką, statybines medžiagas. Tralai – skirtos vežti automobiliams. Automobiliai gali būti vežami ir dengtose puspriekabėse. Dengtos puspriekabės gali būti tentu arba specialiomis plokštėmis, kad būtų atsparesnės aplinkai. Taip pat yra iš šaldytuvai – specialios puspriekabės, kuriose reikia palaikyti tam tikrą temperatūrą.

Thermo King labai smarkiai prisidėjo prie tokių refrižeratorių atsiradimo. XX amžiaus viduryje refrižeratorius buvo naudojamas kariškių ir tempiamas kaip papildoma priekaba sunkvežimių. Jie buvo didelio pravažumo, tačiau ne itin dideli ir talpūs. Vėliau tobulėjant vilkikams, atsirado ilgi refrižeratoriai, kuriuose buvo sumontuota Thermo King šaldymo įranga. Aišku, ją gamino ir kiti, tačiau Thermo King yra automobilinės šaldymo įrangos išradėjai ir pradininkai.

Dabar refrižeratoriai važinėja po Lietuvą laisvai ir nevaržomai šimtais, o gal net ir tūkstančiais. Ką gi jie veža? Visų pirma, tai šaldyti maisto produktai – įvairios jūros gėrybės, vaisiai, daržovės, mėsa. Pieno produktų gausa irgi pervežama šaldytuvais ant ratų. Thermo King kondicionieriai aprūpina didžiules puspriekabes šaltu oru net ir esant 30 laipsnių karščiui. Žiemą, kai lauke spaudžia speigas, šaldytuvas netikėtai tampa savotišku šildytuvu, nes jo viduje temperatūra gali būti dešimtimis laipsnių mažesnė, nei aplinkos temperatūra. Tai puikiai žino mūsų vilkikų vairuotojai, važinėjantys iš Vakarų Europos į Rusiją ar Kazachstaną, kur stepėse paspaudžia ir 40 laipsnių šaltis.

Thermo King kokybiška šaldymo įranga yra labai svarbi Europos logistikos pramonei. Būtent su tokios įrangos pagalba švieži vaisiai ir daržovės, pieno produktai, mėsa, gėlės gali pasiekti atokiausius regionus mūsų platumoje, kur oro sąlygos yra permainingos.

Thermo King nuolatos tobulina savo techniką, nes jų inžinieriams iškelti rimti tikslai – sukurti kuo efektyvesnius ir patikimesnius šaldymo sprendimus. Kol kas juos lydi sėkmė ir logistikos įmonės  visame pasaulyje gali džiaugtis puikia šaldymo įranga.

 

(Perskaityta per mėnesį: 173, iš jų šiandien: 1.)