autodiagnostika
Technologijos

Autodiagnostika – ar kiekvienas servisas gali ją atlikti?

Kiekvienas servisas nori plėsti savo veiklą bei siūlyti kiek galima daugiau automobilio remonto ir susijusių paslaugų spektrą. Dėl to dažnai serviso vadovai galvoja ką gali pasiūlyti, kad pritraukti kuo daugiau naujų klientų. Nes pagrindinis serviso, kaip ir kiekvienos įmonės, tikslas yra uždirbti kuo didesnę pilną, o tai padeda pasiekti didesnis klientų skaičius. Žinoma, tai priklauso ir nuo kitų faktorių. Tačiau vienas iš naujų klientų pritraukimo būdų būtų nauja paslauga, todėl autodiagnostika šiame straipsnyje ir bus aptarinėjama.

Autodiagnostika, kaip procesas, nėra labai senai išsivysčiusi, nuo jos sukūrimo pradžios praėjo keli dešimtmečiai, tačiau tada ji buvo vos naudojama ir galėjo atlikti vos kelias funkcijas. Tačiau šiai dienai kompiuterinė diagnostika yra taip išsivysčiusi, kad serviso mechanikai dažniausiai pradeda remonto darbus nuo jos. Taip yra dėl to, kadangi automobiliuose, kaip ir kitose transporto priemonėse, yra įmontuojama vis daugiau elektronikos, o būtent ją ir tikrina diagnostikos įranga. Autodiagnostika, kaip procesas, negali suremontuoti automobilio, ji yra skirta tam, kad serviso mechanikui diagnozuotų kokios problemos yra automobilyje.

autodiagnostikaVisgi, ar gali kiekvienas servisas atlikti kompiuterinę diagnostiką? Tikrai ne, nes tam reikia turėti specialią diagnostikos įranga, kuri yra būtina atlikti autodiagnostiką. Tačiau net turint diagnostikos prietaisą, gali būti, kad jums bus sunku atlikti kompiuterinę diagnostiką, nes tam reikia specialių žinių kaip naudotis prietaisu. Jeigu serviso mechanikas išmoksta naudotis diagnostikos įranga, tai jam nebus jokių problemų atlikti kompiuterinę diagnostiką. Autodiagnostika nėra sudėtingas procesas, serviso mechanikas išmokęs naudotis speciali įranga, kompiuterinę diagnostika gali atlikti per kelias dešimtis minučių, profesionalams net tiek laiko nereiktų.

Apibendrinant, servisui norint plėsti savo siūlomų paslaugų spektrą ir norint pritraukti naujų klientų, tai būtina siūlyti kompiuterinės diagnostikos paslaugą. Autodiagnostika yra paprastas procesas, kurį netrunka ilgai atlikti, tačiau serviso mechanikas turi būti išmanyti kaip naudotis diagnostikos įranga, kitaip visos galimybės nebus išnaudotos ir nebus pasiektas pats geriausias rezultatas. Ko pasekoje gali likti nepatenkintas klientas ir pinigai išmesti į balą.

(Perskaityta per mėnesį: 68, iš jų šiandien: 1.)