Technologijos,  Transportas

Faktai apie kompiuterinę diagnostiką

Daugeliui jau yra tekę savo transporto priemonei atlikti kompiuterinę diagnostiką, bet kai kuriems tai yra mistika. Netgi tiems, kuriems yra tekę atlikti kompiuterinę diagnostiką nieko apie ją nežino. Nežino kas yra diagnostinė įranga, kas vyksta kompiuterinės diagnostikos metu ar automobilis po šio proceso suremontuojamas, ar ne. Taigi mes pasistengsime viską nuodugniai paaiškinti, kad sužinotumėte daugiau apie kompiuterinę diagnostiką.

Kompiuterinės diagnostikos procesas

Diagnostinė įranga
Diagnostinė įranga

Kai Jūsų automobilis pakliūna serviso meistrui į rankas, o Jūs paprašote atlikti Jūsų transporto priemonei kompiuterinę diagnostiką, meistras puikiai supranta ką reikia padaryti. Pagal automobilio markę ir modelį nusprendžia kokia yra tinkamiausia diagnostikos įranga arba pasirenka universalią, kurią galima prijungti prie daugelio automobilių. Diagnostinė įranga prijungiama prie automobilio valdymo bloko, kuris rodo tam tikrus gedimų kodus. Pagal šiuos kodus serviso meistras gali matyti kokios yra problemos ar gedimai automobilyje ir gali nuspręsti savo tolimesnius darbus.

Kompiuterinė diagnostika nėra remontas

Ne visi žino, kad kompiuterinė diagnostika nėra remontas. Kai prijungiama diagnostinė įranga prijungiama prie automobilio, serviso meistras mato gedimus automobilyje ir viskas. Toliau jau kiti serviso meistrai tvarko rastus gedimus automobilyje. Gedimų gali būti įvairių, kaip pavyzdžiui susijusių su varikliu, automatine pavarų dėže, išmetamųjų dujų kiekiu ir daugybe kitų.

Diagnostinė įranga kompiuterinei diagnostikai atlikti

Diagnostinė įranga tikrai nėra panaši į gydytojų, serviso meistrai nenaudoja stetoskopo diagnozuoti automobiliui koki liga jis serga. Kita vertus, tai gali būti įmanoma, kai serviso meistras nori labiau įsiklausyti kas tarška variklyje. Diagnostinė įranga yra nedideli prietaisai, kurie prijungiami prie kompiuterių. Kompiuteriuose skirtas tam, kad serviso meistras matytų gedimus, kuriuos atranda diagnostikos įranga.

Reguliari kompiuterinė diagnostika

Kompiuterinę diagnostiką rekomenduojama atlikti reguliariai. Tam, kad gedimus sutvarkytumėte kuo ankščiau, kol jie nepažeidė kitų dalių. Taip sutaupysite nemažai pinigų, laiko ir bereikalingų nervų. Kompiuterinė diagnostika nėra ilgas, tai trunka apie keliasdešimt minučių, kol serviso meistras prijungia diagnostinę įrangą ir ji jam parodo gedimus.

(Perskaityta per mėnesį: 74, iš jų šiandien: 1.)