Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Dantų implantai – vienas geriausių išradimų odontologijoje, kuris leidžia susigrąžinti žavią šypseną, valgyti mėgstamą maistą ir tiesiog mėgautis gyvenimu. Be to, šiuolaikiniai dantų implantai gali tarnauti iki gyvenimo galo, tačiau jais reikia tinkamai rūpintis. Taigi, šį kartą dalinamės naudingais patarimais, kaip teisingai prižiūrėti dantų implantus.

Ant dantų implantų apnašos yra linkusios kauptis dažniau, todėl šalia esantys dantys gali pradėti gesti, o kad taip neįvyktų būtina pasirūpinti pilnaverte burnos ertmės higiena.  Tai reiškia, kad dantis būtina valyti bent du kartus per dieną, o kartais ir dar dažniau, ypač tais atvejais, jei vargina kariesas ir įvairios dantenų ligos.  Be to, būtina nepamiršti, kad svarbiau kokybė, o ne kiekybė. Tad valant dantis, visada naudokite dantų siūlą bei burnos skalavimo skystį. Tiesa, pirmenybę teikite burnos skalavimo skysčiui be etilo alkoholio. Taip pat svarbu nepamiršti nuvalyti liežuvį ir reguliariai lankytis odontologijos kabinete.

Dantų implantai reikalauja ne ką mažiau priežiūros nei natūralūs dantys, o tinkama priežiūra negali būti užtikrinama be tinkamų priemonių. Kaip ir minėjome anksčiau, vonios spintelėje turėtų atsidurti bealkoholinis burnos skalavimo skystis ir  mažai abrazyvinė dantų pasta, kuri gali pažeisti ir dantų implanto, ir natūralaus danties paviršių. Be to, turintiems dantų implantus odontologai nerekomenduoja rinktis ir balinamosios dantų pastos, o pirmenybę teikti dantų pastai su fluoru.

Labai svarbų vaidmenį atlieka ir dantų šepetėlis.  Itin kietas dantų šepetėlis gali pažeisti danties emalį arba implanto paviršių, todėl geriau minkštesnių šerelių danties šepetėlis. Tiesa, kai kurie odontologai rekomenduoja dantų implantą valyti vadinamuoju vieno danties šepetėliu. Nors jis skirtas vaikams, kuriems nesenai išsikalė pirmasis dantukas, bet puikiai tinka ir implanto valymui. Nedidelė galvutė lengviau prieina sunkiau pasiekiamas vietas, ypač ties dantenomis, kur kaupiasi daugiausiai bakterijų.

Galiausiai reiktų nepamiršti, kad dantų implantai šiek tiek koreguoja mitybos įpročius, todėl nerekomenduojama valgyti itin kontrastingo maisto, pavyzdžiui, šaltų ledų užsigerti karšta kava, nepatartina implantu gliaudyti riešutus ar saulėgrąžas. Tinkamai rūpinkitės dantų implantais ir jie jūsų tikrai nenuvils.

(Perskaityta per mėnesį: 29, iš jų šiandien: 1.)